Hokejový tým MBQ se opět zúčastnil charitativního turnaje

Zpět na Hlavní stranu

Na umístění v tomto případě nezáleží…, svojí účastí podpořil fond částkou ve výši 50.000,- Kč

Nadační fond Vendulka se charitativním hokejovým turnajem „Vendulka pomáhá“, který se uskutečnil ve čtvrtek 13. ledna 2022 v pražské ICE Aréně, rozhodl podpořit ve složité životní situaci dvě dívky, jejichž fyzické a mentální postižení je bohužel vážné a zůstávají plně závislé na péči svých rodičů.

Vendulka letos pomáhá dvouleté dívce, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou a je plně odkázána na péči své maminky. Výtěžek bude použit na nákup rehabilitačních a dalších pomůcek, které by umožnily zlepšení zdravotního stavu a zajištění pravidelné rehabilitace.

Vendulka rovněž pomůže patnáctileté dívce, která před rokem absolvovala komplikovanou a náročnou operaci nádoru na mozku. Bohužel ji v současné době provází těžká spastická kvadruparéza, hluchota na jedno ucho, porucha zraku a polykání. Výtěžek bude použit na vytvoření vhodného domácího prostředí pro její další léčbu a zároveň na rehabilitační péči.

Ve čtvrtek se v hokejové aréně v pražských Letňanech utkaly týmy společností: DEMP-HOLDING s.r.o., MBQ s.r.o., AZ KLIMA a.s., COBAP s.r.o., Martin Serbousek, Metrostav a. s., BAK stavební společnost, a.s. a tým BAK friends.

Bohužel ani jedna z dívek se turnaje z důvodu fyzického stavu zúčastnit nemohla, ale pevně věříme, že se k nim a jejich rodičům skvělá a pozitivní energie všech zúčastněných dostane.

Související příspěvky