V Turnově již klienti bydlí v Ráji…

Zpět na Hlavní stranu

Dokončili jsme a předali do užívání bytový projekt Bydlení v ráji Turnov, klienti tak budou moci strávit letošní Vánoce v novém… Nový projekt vznikl 10 min pěší chůze od centra města a zároveň v těsné blízkosti přírody.

Novostavba bytového domu je řešena jako jeden dilatační celek, kde ze společného suterénu vystupují v nadzemní části dvě hmoty – objekt A a B s ustupujícími nástavbami o celkové kapacitě 47 bytových jednotek. Zahrada se z vetší části nachází na stropní desce podzemních garáží, která je provedena v několika výškových úrovních. Podzemní garáže tvoří kapacitu pro 58 vozů, technické a užitné prostory.

Dispozice bytového domu je řešena jako sestava 5 pavlačových bytů na patře v objektu A v 1.-4.NP, tato část objektu je přístupná ocelovým schodištěm náležející objektu A. Dispozice objektu B je tvořena průběžnou chodbou s 6 byty v 1.-3.NP. Ve 4.–5.NP je v posledních 2 podlažích umístěno 9 mezonetových bytů. Oba objekty mají společný suterén, ve vyšších podlažích jsou spojeny přes betonové lávky a navázány na hlavní komunikační jádro s výtahem v objektu B, které tak umožňuje bezbariérový přístup do objektů.

Díky ustupujícím obvodovým stěnám na objektu A vnikly rozsáhlé terasy v každém podlaží, taktéž v 5. ustupujícím podlaží objektu B vznikl rozsáhlý prostor pro terasy mezonetových bytů.  Pochozí povrch venkovních společných prostor, teras, balkonů a pavlačí tvoří velkoformátová keramická dlažba na terče. Vnitřní společné prostory jsou vydlážděné a v celé ploše podzemních garážích je použita epoxidová stěrka.

Související příspěvky

FOR ARCH 2022

Slavíme!