ZF v Rychnově u Jablonce nad Nisou, výroba a vývoj brzd budoucnosti

Zpět na Hlavní stranu

V plném proudu běží výstavba ve výrobním areálu firmy ZF Automotive Czech s.r.o., který je charakterizován původní budovou přebudovanou na výrobní objekt a doplněnou ze severní strany o moderní přístavbu výrobní haly.

Nová výstavba zahrnuje přístavbu výrobní haly k jižnímu průčelí, přemístění technologie třískového hospodářství, výstavbu dvoupatrového objektu šaten do proluky vzniklé odstraněním objektu garáží, vybudování komunikace pro zásobování parkoviště pro osobní vozy.

Zajímavostí celého areálu a pro nás jistou komplikací, je historie areálu.  Celé podzemí, je protkáno chodbami, ve kterých německá armáda za druhé světové války vyráběla vojenský materiál. Chodby jsou špatně zmapované, jsou zavalené a hrozí riziko navrtání při hlubinném zakládání.

ZF Automotive Czech je firma působící v České republice, součást nadnárodní korporace ZF. Jablonecký závod se zabývá vývojem brzdových systémů a výrobou diskových brzd.

Vyrábí brzdy pro přední světové automobilky. S brzdami z Jablonce jezdí vozy takových značek jako VW, BMW, Audi, Mercedes, Renault, Peugeot, Hyundai, Škoda atd.

Související příspěvky