Fokus ukázal nové zázemí

Zpět na Hlavní stranu

Dne 15.09.2021 byla veřejnost srdečně pozvána na slavnostní otevření Polyfunkčního komunitního centra ve Skálově ulici, a to s doprovodným programem a samozřejmě přestřižením pásky.

Objekt vznikl v době pandemie za Novou radnicí. Stavět se začalo na začátku února 2020, k dokončení díla došlo v polovině března 2021. Po dokončení vnitřního vybavení dům přivítal 3. 5. 2021 své klienty. Veřejnost si mohla tehdy objekt projít jen virtuálně. Nyní to šlo naživo.

Jak v úvodní řeči připomněl starosta Turnova Tomáš Hocke, vznik domu je dlouhotrvající proces a sluší se, abychom každou novou stavbu přivítali a poděkovali těm, kteří stáli u jejího zrodu. Na místě tak přivítal bývalou ředitelku, (která se mimochodem s Fokusem 3x stěhovala), dále architekty, zástupce stavební firmy, stavební dozor i úřednice, které řešily financování v rámci dotace z Evropské unie.

Cena zhotovitele, za kterou byl areál realizován včetně demolice, byla 24.118.160 Kč vč. DPH. Městu se podařilo na stavbu získat dotaci, která činila 90% z celkových způsobilých nákladů (85% Evropská unie a 5% Státní rozpočet) – celkem 17. 994.667,22 Kč. Zbylá část šla z městské pokladny.

Na místě byla několikrát zmíněná stavební firma MBQ, s.r.o., se kterou se bezproblémově spolupracovalo.

Na závěr pronesla pár slov ředitelka Lenka Meixnerová. Poděkovala účastníkům festivalu, kteří si hrdě připevnili zelenou stuhu pro duševní zdraví. „Vážím si všech lidí, kterým není problematika duševního zdraví lhostejná.“ Ke stuze každý obdržel i krátký text:

Duševní nepohoda často není vidět. Těžkým životním situacím se ale nedá vždy vyhnout. Důležité je mít spojence a nebýt sám. 

Noste zelenou stuhu, abyste ukázali kolegům, milovaným nebo prostě všem, kteří procházejí kolem, že vám záleží na duševním zdraví jejich i vašem.

www.fokusturnov.cz

Polyfunkční centrum bude přístupné  převážně v odpoledních hodinách i jiným organizacím města. Počítá se, že bude sídlo využívané na různé besedy na téma duševního zdraví, komunitních služeb, nebude chybět konzultační místnost pro poradenství (např. sociálně znevýhodněných občanů nebo lidí v těžkých životních situacích).

Zdroj: oficiální stránky Města Turnov – www.turnov.cz

Související příspěvky